Složení

STAVEBNÍ PANELY
Základním stavebním prvkem jsou KVH hranoly, které dle projektové dokumentace tvoří základní konstrukci jednotlivých panelů. Velkou výhodou KVH hranolů je tvarová stálost, která je stanovena požadavkem na vlhkost 15+-3%. Tato hodnota je v průběhu výroby trvale kontrolována. Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.
Celá konstrukce je vyplněna tepelnou izolací KNAUF. Jedná se o skelnou vlnu, která má výborné akustické, izolační a nehořlavé vlastnosti. Výrazně přispívá ke zvýšení koeficientu nehořlavosti stěny a snižuje tepelné ztráty domu.
Z vnitřní strany je potom konstrukce zaklopena OSB deskami, které mají vysokou pevnost, požární odolnost a velkou vlhkuvzdornost. Všechny spoje jsou přelepeny extrémně odolnými Airstop páskami, k zajištění parobrzdného efektu celé konstrukce.
Vnější opláštění panelu je tvořeno dřevovláknitými deskami Pavatex Difutherm.  Jejich hlavní předností  je díky řádné objemové hmotnosti schopnost tepelné akumulace, která zabraňuje v interiéru letnímu přehřívání a rychlému vychladnutí v podzimních a zimních měsících. Díky difúzní propustnosti těchto izolací umožňuje konstruovat difúzně otevřené skladby obvodových plášťů dřevostaveb a střešních plášťů. Tlumí hluk šířený vzduchem i tzv. kročejem. Díky své pórovité struktuře dokáže absorbovat ze vzduchu vlhkost až do objemu 1/5 své hmotnost.